Пенсійний фонд назвав середній розмір пенсій

img

Середня пенсія в Україні від початку року зросла на 87 грн — Пенсійний фонд

img Розмір середньої пенсійної виплати в Україні станом на 1 квітня 2020 року склав 3170,14 гривні. З 1 січня середня пенсія зросла на 87,16 гривні.

Такі дані наводить Пенсійний фонд України.

За даними фонду, З 11,26 мільйона отримувачів пенсій в Україні, більшість отримує від 1,5 до 3 тисяч гривень (7,5 мільйона людей). Пенсії понад 5 тисяч гривень отримують майже 1,3 мільйона українців. Розмір пенсійної виплати до 1,4 тисячі гривень мають 76 тисяч українців.

16 березня у своєму зверненні з приводу поширення коронавірусу, Зеленський доручив уряду виплатити по 1000 гривень пенсіонерам, які отримують до 5 тисяч гривень на місяць. За розрахунками hromadske, на ці цілі з бюджету потрібно витратити 10 мільярдів гривень.

Напередодні в уряді повідомляли, що індексація пенсій має стосуватися 11 мільйонів пенсіонерів.

За даними Пенсійного фонду, станом на 1 січня 2020 року в Україні було 11,3 мільйона пенсіонерів, а середня пенсія складала 3082,98 гривні на місяць.

Про перерахунок пенсій у квітні та виплату 1000 гривень пенсіонерам

img Так, дійсно, відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 1 квітня без додаткового звернення особи проведений перерахунок пенсій тим, хто на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули на нього право. А це пенсіонери, які отримують пенсію два роки і більше і при цьому продовжують працювати офіційно, тобто зі сплатою внесків до Пенсійного фонду, навіть якщо людина працювала не постійно, а з перервами. При цьому, обираються найбільш вигідні умови перерахунку: лише з урахуванням страхового стажу чи з урахуванням страхового стажу і заробітку.

Особи, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі вже почали отримувати у квітні поточного року.

Кабінетом Міністрів України 1 квітня поточного року ухвалено постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».