İtalya'da bir banka yerel üreticilere verdiği düşük faizli kredi karşılığında hangisini kasalarda ipotek olarak saklamaktadır?

img “İtalya’da bir banka yerel üreticilere verdiği düşük faizli kredi karşılığında hangisini kasalarda ipotek olarak saklamaktadır?” sorusunun yanıtı merak ediliyor. Atv’nin başarılı yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla pazartesi ve cumartesi akşamları izleyiciyle buluşuyor. Yarışmada çıkan soruların cevapları ise ekran başındaki izleyiciler tarafından merak edip araştırılıyor. İşte 27 Nisan Pazartesi günü çıkan sorulardan bir tanesi…

İTALYA’DA BİR BANKA YEREL ÜRETİCİLERE VERDİĞİ DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ KARŞILIĞINDA HANGİSİNİ KASALARDA İPOTEK OLARAK SAKLAMAKTADIR?

A: Parmesan peyniri

B: Riviera zeytinyağı

C: Trüf mantarı

D: Hamur mayası

Doğru cevap: A Parmesan peyniri

Fiyatı 3 bin dolara kadar çıkıyor! Trüf mantarı nerelerde yetişiyor nasıl toplanıyor

img ORMAN Genel Müdürlüğü, aroma, kalite ve cinsine göre 3 bin dolara kadar satış fiyatına alıcısı olan trüf mantarının, ’Trüf Eylem Planı’ çalışmaları kapsamında trüf bahçeleri ve alanları oluşturulduğunu bildirdi.

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en değerli mantarı olan trüf mantarının yetişme alanlarını genişletmek için çalışmaların sürdüğünü belirtildi.

Hakkari’de safran ve trüf mantarı ele geçirildi - Hakkari haber

img